Fullsteam Agency

Paikkakunta: 
HELSINKI
Sähköposti: 
info@fullsteam.fi

Fullsteam Agency Oy on helsinkiläinen musiikkiyhtiö, joka edustaa noin 100 kotimaista artistia ja yhtyettä Cheekistä Disco Ensembleen, Stam1nasta Atomirottaan, CMX:stä Maj Karmaan ja Paperi T:stä Huoratroniin.

Lisäksi Fullsteam tuo vuosittain maahan noin 200 ulkomaista esiintyjää. Vuosien saatossa olemme bookanneet Suomeen muun muassa seuraavia artisteja: Rammstein, Prince, System of a Down, Justin Bieber, The National, Lana Del Rey, A$AP Rocky, Pet Shop Boys, RUSH, Wilco, Lily Allen, Macklemore & Ryan Lewis, Sigur Rós, Opeth, Bring Me The Horizon ja lukemattomia muita.

Järjestämme myös Provinssi- ja Sideways-festivaaleja sekä monia pienempiä tapahtumia.

Ohjelmatoimisto Fullsteam Agencyn ohella samoissa tiloissa kanssamme toimivat myös manageriyhtiö Fullsteam Management sekä levy-yhtiö Fullsteam Records.

Fullsteamin agentit ja promoottorit:

Ari Koskinen
ari@fullsteam.fi 
+358 400 808 952 

Artemi Remes
artemi@fullsteam.fi 
+358 50 3744 626

Feniks Willamo
feniks@fullsteam.fi 
+358 45 239 0170 

Juha Kyyrö
juha@fullsteam.fi 
+358 50 546 8187

Tino Pirttioja
tino@fullsteam.fi 
+358 50 434 5333

Toni Ritonen
toni@fullsteam.fi 
+358 50 4044573
 

FULLSTEAM AGENCY OY
Urho Kekkosen katu 4-6 B, 6. krs 
00100 Helsinki
puh: +358 9 29 05 08 05 (ma-pe 9.00-17.00)
mail: info@fullsteam.fi

www.fullsteam.fi

 

 

Yhteystiedot

SUOMEN OHJELMATOIMISTOT JA AGENTIT RY

PUHEENJOHTAJA
Rowan Rafferty ( Nem Agency)
rowan@nem.fi
050 585 7300

VARAPUHEENJOHTAJA
Johanna Sauramäki (Saura Ohjelmapalvelu Oy)
johanna@sauraohjelma.com
050 548 1793

LIITON SÄHKÖPOSTI
ohjelmatoimistot@gmail.com